Meble na wymiar
Meble na zamówienie


Ile kosztują meble na zamówienie?

Często to pytanie pada na samym początku kontaktu Klienta z nami. Jest ono naturalne, gdyż krążą różne opinie na temat cen nowoczesnych mebli pod wymiar. Niektórzy podają ceny za mb, inni cenę określą dopiero po wstępnej rozmowie i przygotowaniu projektu. Istotne jest to na jakim obszarze pada to pytanie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że rynek w Polsce różni się pod tym względem i to diametralnie. Zupełnie inną wycenę możemy otrzymać w okolicach Warszawy, inną w małej miejscowości, inną na naszym lubelskim rynku.

A jak wygląda cennik za meble na wymiar na terenie naszego regionu, czyli województwa lubelskiego. Ceny owszem, są zróżnicowane, lecz istnieje kilka czynników które mają na to wpływ . Czy firma do jakiej zgłaszamy się by otrzymać cennik nowoczesnych mebli pod wymiar jest już długo na rynku i ma wyrobioną markę, czy jest rozpoznawalna w internecie, czy ma pozytywne opinie, czy posiada własną stronę internetową, na której możemy zobaczyć realizacje; czy ma swoją siedzibę, biuro do którego może zaprosić Klientów w celu omówienia szczegółów dotyczących projektu mebli na wymiar; czy to w ogóle jest firma, czy jedynie „Pan Henio” który postanowił sobie dorobić po godzinach pracy i spróbować swoich sił w nowym zawodzie jako stolarz..

Czy firma oferuje nam doradztwo oraz projekt, obrazujący jak będą wyglądały nasze meble na zamówienie, czy umowa jaką podpisujemy stanowi dla nas zabezpieczenie przed niedomówieniami, albo niewywiązaniem się z terminów przez wykonawcę. Krótko mówiąc to jak będziemy się czuć po pierwszym kontakcie z Wykonawcą któremu zlecimy wykonanie dla nas mebli pod wymiar przełoży się na to jaką cenę będziemy w stanie zapłacić za meble na wymiar.

Z doświadczenia wiemy, że na rynku lubelskim mamy różnorodność ofert, począwszy od dużych firmy, poprzez mniejsze rodzinne biznesy, a także usługi osób, które zajmują się tematem mebli hobbystycznie. Musimy zastanowić się na jakim rodzaju usług i obsługi Klienta nam zależy i ile jesteśmy w stanie zapłacić za spokój oraz meble skrojone na nasze potrzeby.

Nasze wybrane realizacje

Co składa się na cenę mebli na zamówienie

Są to oczywiście wyposażenie, rodzaj użytego materiału oraz wielkość i stopień skomplikowania montażu. Dla przykładu: nowoczesne meble do niewielkiej kuchni w bloku wykonane z solidnych materiałów, z frontami z płyty mdf oraz laminowanym blatem, mogą kosztować w okolicach 10 tys. zł. Lecz ta sama kuchnia wykonana z tych samych materiałów, jednak różniąca się wyposażeniem, do którego doliczymy najróżniejsze „bajery” może kosztować już nawet o 6 -8 tys. więcej.

Z zewnątrz i jedna opcja i druga niczym się nie różnią, lecz w tym przypadku to wnętrze, środek tych mebli będzie świadczył o ich cenie. Pytanie do nas na czym zależy nam bardziej – na ładnym efekcie wizualnym a skromniejszym wyposażeniu za przystępną cenę, czy ociekającą w wewnętrzny przepych kuchnią, która maksymalnie wykorzystuje potencjał każdego cm w zabudowie meblowej.

To jest niezwykle ważna rzecz w momencie pytania o cennik mebli na zamówienie wśród lubelskich producentów. Dostając taki cennik, wycenę dopilnujmy, aby zawierał on opis, wyszczególnienie tego co nasza kuchnia zawiera w środku. Jaki jest to producent okuć i akcesoriów, jakie konkretnie szuflady otrzymamy w danej cenie, jaka jest ich ilość, itp… I nie dajmy się złapać na marketingowe teksty typu: „W tej cenie ma Pani wszystko na Blumie”, bo szuflada Blum, szufladzie Blum nie równa. Warto dopytać się o te szczegóły i być świadomym Klientem.

Dynarek blog