Trendy w kuchni 2020 część I

Jak co roku, możemy zaobserwować ciągle zmieniające się trendy w wielu dziedzinach.. taka moda nie omija również naszych wnętrz. Jedne trendy pojawiają się i przemijają bardzo szybko, zanim ktokolwiek zdąży zapamiętać, że w ogóle  były. Inne wpasują się na bardzo długo w nasz gust,  tak że tracą miano „trendu”sezonowego a zyskują stałe miejsce w wystroju wnętrz na długie, długie lata. I trochę o to w tych trendach chodzi… żeby nie tylko pojawiały się i znikały, ale aby pokazały się z jak najlepszej strony i zagościły w naszych wnętrzach na dłużej niż chwilę – w końcu każdy lubi mieć coś ładnego i modnego, ale o ile modny ciuch możemy zmieniać z sezonu na sezon, to nie możemy na to sobie pozwolić w przypadku płytek podłogowych, blatu kuchennego czy innych drogich elementów wyposażenia wnętrz.

Ważny jest umiar i umiejętne połączenie trendów z elementami wystroju, które po prostu są praktyczne, czasem wręcz nudne, ale okazują się niezbędne w naszych wnętrzach.

Trendy trendami… ale pamiętajmy że chodzi o nasze wnętrza, o naszą przestrzeń, w której mamy się dobrze czuć.

Trendy traktujmy jako wskazanie kierunku, inspirację, podpowiedź…

Przedstawiamy kilka pomysłów na wnętrza, które nam wydaja się szczególnie ciekawe.

ZACZYNAMY!

1. Meble kuchenne w kolorze

Koloru nie należy się bać, bo kolor w kuchni w cale nie musi od razu oznaczać czerwonego, pomarańczowego lub różowego…

Kolory użyte w kuchni mogą uczynić ją niezwykle szlachetną, szaloną, elegancką, mogą po prostu nadać jej jakiś charakter. Kolor może wyrażać nasze uczucia, emocje, może stanowić harmonijną całość nie tylko z naszym całym wnętrzem, ale nawet z naszą osobowością. Zastanówmy się czy urządzając swój dom nie chcemy przemycić w nim i ujawnić nieco swojej osobowości? To może być całkiem ciekawy zabieg. Oto gotowe na to dowody:

2. Subtelne uchwyty

Uchwyty są elementem służącym przede wszystkim do otwierania szafek. Jednak mogą równocześnie stanowić element dekoracyjny, być wisienką na torcie, czyniąc meble kuchenne wyjątkowymi, wyróżniającymi się i przyciągającymi uwagę. Można by rzec, że uchwyt stanowi biżuterię dla frontów meblowych. Brzmi to górnolotnie? Wystarczy się przyjrzeć inspiracjom mebli kuchennych z niewielkimi, subtelnymi uchwytami, czyż nie zachwycają? Owszem!

 

3. Złote akcenty

Złoto dodaje szlachetności, złoto wzbogaca, złoto zawsze wygląda dobrze.

W kuchni elementy w kolorze złota lub mosiądzu będą przyciągały uwagę, będą zdobiły i nadawały kuchni niepowtarzalnego uroku. Mały akcent, w dobrym guście na pewno nie będzie wyglądał kiczowato.

4. Meble z drewnianej sklejki

Drewniana sklejka to bardzo ciekawy materiał. Zachwyca swoim nieregularnym i niepowtarzalnym usłojeniem, naturalnym, ciepłym odcieniem drewna. Dobrze prezentuje się na większych powierzchniach.

Zaprezentowaliśmy I część, niebawem ciąg dalszy inspiracji kuchennych wpisujących się w trendy 2020 roku.

Stay Tuned !!