Garderoby
Szafy na wymiar
Zabudowy meblowe


Przechowywanie jest istotnym elementem w każdym mieszkaniu, domu

Wnętrze naszej szafy lub garderoby powinno być zaprojektowane konkretnie pod nasze potrzeby. Warto przemyśleć co będziemy chcieli przechowywać , czy będą to tylko standardowe ubrania i buty, czy potrzebujemy więcej miejsca na przechowywanie dużych gabarytów, typu duża walizka, odkurzacz, 5cio osobowy namiot, itp..

W zależności czy zdecydujemy się na szafy wnękowe, czy szafy na wymiar, lub wolnostojące nieco inaczej będzie wyglądały możliwości zagospodarowania wnętrza tych szaf.

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie szafy na wymiar, która będzie najefektywniej wykorzystywać przestrzeń. Taka zabudowa meblowa będzie do samego sufitu dając dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy rzadko używanych, gdyż dostęp do nich będzie możliwy po drabince. Taki rodzaj szafy da nam możliwość ukrytych schowków ,praktycznych szuflad, koszy, wysuwanych wieszaków na spodnie, długich drążków, przegrody na akcesoria do sprzątania… Zwłaszcza w mieszkaniach o mniejszych metrażach ważne aby każda rzecz miała swoje miejsce, to zdecydowanie ułatwi utrzymanie porządku.

Warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu, zwłaszcza gdy nasza mebel stoi w słabo oświetlonym miejscu, lub jak w przypadku garderoby stanowi odrębne pomieszczenie beż naturalnego źródła światła. Mamy wybór spośród standardowych punktów świetlnych, lub oświetlenia ledowego pod każdą półką, aby nic nie umknęło naszej uwadze. W tej kwestii ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jako producent szaf wnękowych w Lublinie jesteśmy otwarci na nietypowe pomysły Naszych Klientów, aby pomóc w odpowiednim przechowywaniu i utrzymaniu porządku we wnętrzach.

Nasze wybrane realizacje

Jak dobrać wnętrze szafy do naszych potrzeb?

Najpierw musimy zastanowić się co konkretnie będziemy przechowywać w naszej szafie. Możemy policzyć ilość ubrań, które będziemy wieszać na wieszakach, ilość ubrań układanych na półkach a nawet ich szerokość po złożeniu ( jeżeli są to np. grube swetry, to wiadomo, że potrzebują więcej przestrzeni niż cienkie koszulki), ilość butów, a także wysokość jaka jest nam potrzebna na wieszanie ubrań na drążku ( czy będą to długie sukienki, marynarki, czy wełniane płaszcze, które nie powinny się gnieść, a może jedynie krótkie, cienkie koszule). Te kryteria są istotne do przemyślenia i ustalenia na spokojnie w domu , przed spotkaniem z projektantem, który owszem zna różne triki na przechowywanie i jest w stanie doradzić nam w tej kwestii, ale nie zrobi tego dobrze gdy nie pozna naszych potrzeb. Praktycznym rozwiązaniem jest zaprojektowanie szafy, która może zmieniać się razem z naszymi potrzebami. Warto zaznaczyć chęć posiadania w szafie na wymiar półek z regulowaną wysokością lub możliwością demontażu. Dzięki temu zachowamy swobodę przechowywania na długie lata.

Dynarek blog